Aslankaya Kimya

Covid-19 Önlemlerimiz

Anasayfa / covid-19-onlemlerimiz

Covid-19 Önlemlerimiz

  Kıymetli Paydaşlarımız ; 

Aralık 2019 itibarı ile tüm dünyada ve ülkemizde Korona Virüs salgını sebebiyle yaşanan olağan dışı durum ile ilgili olarak çalışanlarımızın, müşterilerimizin, tedarikçilerimizin,  toplumumuzun, sağlığına, ülkemizin; ekonomisine, istihdamına, ihracatına değer katma sorumluluğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz. 

Bu kapsamda hali hazırda hijyenik koşullarda çalışan firmamıza bazı ek tedbirler alarak, hayata geçirdiğimiz uygulamalar ile bir taraftan çalışanlarımızın ve toplum sağlığının korunmasını amaçlıyor, diğer taraftan da üretimlerimizi aksatmadan yapmaya devam ediyoruz.

Ülkemizde virüsün etkilerinin görülmeye başladığı andan itibaren aşağıda belirtilen tedbirler alınmış ve uygulamalar başlatılmıştır.

 • Tüm seyahat organizasyonları yeniden gözden geçirilmiştir. Yurtdışı seyahatleri ve fuar organizasyonları iptal edilmiş olup, yurt içi seyahatleri de zorunlu olmadıkça iptali, zorunlu hallerde ise seyahat ile ilgili tüm önlemler alınarak kara yolu ile ve özel araçlarla gidilmesi sağlanmıştır.
 • Bu süreçte yurtdışında olan çalışanlarımız döndükten sonra 14 gün boyunca karantina kuralına uyulması sağlanmış olup, bu süre içerisinde izinli sayılmışlardır
 • Çalışanların özel seyahatlerini de mümkün olduğu ölçüde ertelemeleri önerilmiş ve bilgilendirme yapılmıştır.
 • T.C. Sağlık Bakanlığının yayınlamış olduğu bildiriler kapsamında işletmenin her yerinde maske-mesafe hijyen kurallarının uygulanması sağlanmış olup, paniğe sebebiyet verilmeden, devam eden işlerimizin yürütülmesi ile ilgili faaliyetleri koordine ederek gerekli önlemlerin alınması sağlanmıştır.
 • Toplu eğitimler –seminerler-toplantılar ve dış denetimler iptal edilmiş olup, dışarıdan gelen bulaşma riskini ve iç alanda ki mesafe kuralının uygulanması hassasiyetle takip edilmiştir.
 • Tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz ile görüşmelerimiz teknolojik uygulamalar kullanılarak yapılmış ve yapılmaktadır.
 • Tüm çalışanlarımıza resmi makamlarca yayınlanan bilgi ve işyeri hekimlerimizce ilgili eğitimler verilmiştir. Sağlık Bakanlığımızın hazırlamış olduğu Covid-19 ile ilgili tanıtım broşürü tüm çalışanlarımıza dağıtılmıştır. Üretim sahamızda ve tüm idari ofislerimizde farkındalık oluşturmak adına çalışmalar yapılmaktadır.
 • Üretim, paketleme, yükleme alanları, servis araçları, idari ofisler, toplu kullanım alanları, yemekhane, giyinme odaları, mescit, ortak giriş çıkış holleri, depolar ve toplantı odaları düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.
 • Yemekhanede mesafe kuralına uygun oturma düzeni sağlanmakta olup, tek kullanımlık malzemeler temin edilmiştir. (tuz, biber, bardak su vs.) Yemek saati yoğunluğunun önüne geçmek için birim bazında yemek saati düzenlemeleri yapılmıştır. Ayrıca oturum yerleri sabitlenerek her çalışanın oturacağı yer belirlenmiştir.
 • Çalışanlar dışında fabrikada yemek yiyenler için ayrı bir alan tanımlanmıştır.
 • Servis araçlarının her vardiya değişiminde dezenfekte edilmesi sağlanarak kayıtları tutulmaktadır. Servislerde oturum düzeni belirlenmiş olup, her çalışanın oturacağı yer sabitlenmiştir. Ve eğer mümkünse yan yana oturumlar iptal edilmiştir.
 • Gelen kargolar sadece güvenlik ve danışma tarafından teslim alınıp, dezenfeksiyon işlemi yapıldıktan sonra alıcısına teslim edilmektedir.
 • Aile ve akrabalarından son 14 gün içinde yurtdışından gelen veya iş dışı nedenlerle son 14 gün içinde kendisi yurtdışından gelen çalışanlarımızın 14 gün süre ile izinli olmaları sağlanmıştır.
 • Risk grubu çalışanlar var ise (+65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları olanlar) idari izinli sayılmaktadırlar.
 • Fabrika ve idari ofislerimizin tüm girişlerinde dijital ateş ölçerler ile ateş ölçümü yapılarak kayıt altına alınmaktadır. Ateş ölçümü sonrası ateşi 8 derecenin üzerinde olanlar 15 dakika bekletilerek tekrar ölçüm yapılır, ölçüm yapıldıktan sonra ateşi düşerse içeri alınır, düşmez ise yetkili kişilere bildirim yapılır. Yetkili kişilerde ‘’Korona virüs belirtileri tespit edildiğinde yapılması gerekenler’’ talimatına göre uygulama yapar
 • Toplantı yapılması gereken durumlarda, toplantının yapılacağı yer dikkate alınarak katılımcı sayısı dikkatlice belirlenmekte olup, yakın temasa sebep olacak sayıda katılımcılar ile toplantı düzenlemekten kaçınılmaktadır. Yapılan toplantılarda mutlak surette maske kullanımı zorunludur.
 • Tüm çalışanlarımıza mesai saatleri haricinde mümkünse evden çıkılmaması, zaruri hallerde ise Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen tedbirleri alarak çıkılması tavsiye edilmektedir.
 • Mesai saatleri içerisinde çalışanlarımızın herhangi bir hastalık belirtisi hissetmeleri halinde ilgili bölüm yöneticisine bilgi vererek ve işyeri hekimine başvurarak ‘’Korona virüs belirtileri tespit edildiğinde yapılması gerekenler’’ talimatına göre uygulama yapılır.
 • Resmi makamlar tarafından paylaşılan her türlü güncel bilgi, talimat ve uygulamalar zaman kaybetmeksizin tüm çalışanlarımızla eş zamanlı olarak paylaşılmaktadır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan bu olumsuz süreci en kısa sürede atlatabilmek, çalışanlarımızın, müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve toplumumuzun güvenliğini ve sağlığını korumak için gelişmeler takip edilerek gerekirse ilave tedbirler alınmaya devam edilecektir.

Siz Sayın ziyaretçilerimizde fabrikamıza ve idari ofislerimize gelirken sizlerin, ailenizin, sevdiklerinizin ve hepimizin sağlığı için uygulanan kurallara riayet etmenizi önemle rica eder, bu konuda görevli arkadaşlarımıza işlerini yapmaları konusunda gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz.

Bu süreci en kısa sürede birlikte atlatmayı diler, birbirimize sarılacağımız günlerin bir an önce gelmesini ümit ederiz.

Aslankaya Group firmamız, ilk olarak 1990 yılında Aslankaya İnşaat adıyla sektördeki başarılı ticaret hayatına ilk adımı atmıştır. Atılan bu ilk adımın ardından ilerleyen yıllarda farklı birçok faaliyet alanında etkinlik gösteren Aslankaya Group, bugüne kadarki faaliyetleriyle Türkiye’nin ilk 1000 ihracat firmasının arasına adını yazdırmayı başarmıştır.

DEVAMI
SOSYAL MEDYA

Sabun ve Kimya dünyasındaki fuarlar, etkinlikler, gelişmeler ya da diğer konular ile ilgili videolarımız, Youtube Kanalımızda!

Tüm hakları saklıdır. Copyright © 2021 | Aslankaya Kimya ve Sağlık Ürünleri San. A.Ş.