Aslankaya Kimya

Özgeçmiş

Anasayfa / ozgecmis

 
Kurucumuz

Abdulkerim ARSLAN

       Şirketimizin kurucusu olan Abdulkerim ARSLAN 1963 yılında Mardin Midyat’ın İkizdere köyünde doğdu. İlköğretim eğitimini köy okulunda tamamladıktan sonra, Midyat ilçesine giderek 16 yaşında çalışmaya hayatına başladı.

       İlk olarak küçük bir dükkanda gıda ürünleri satarak ailesine destek olan ARSLAN, daha sonra 1980 yılında inşaat malzemeleri satmaya başlayarak ticaret hayatına da atılmış oldu. 10 yılda kardeşlerinin de desteğiyle ‘Önce Güven’ misyonu ile çalışıp bu emeklerinin sonucunda 1990 yılında Aslankaya İnşaat’ın kurulmasını sağladı.

      Daha sonrasında ise 1993 yılında şirket merkezini Gaziantep’e taşıdı ve Aslankaya İnşaat aynı yıl içerisinde burada ilk ihracatını gerçekleştirdi. O günden bu yana halen faaliyetini sürdürmekte olan Şirket, yıllardır Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM)’nin ilk 500 İhracatçı Şirket sıralamasındaki yerini korumaktadır.

     Şu an ise Abdulkerim ARSLAN, sonrasında kurulan Aslankaya Kimya, Aslankaya Döküm, Aslankaya Tekstil ve Irak’ta faaliyet gösteren Maf Company şirketlerini bünyesinde bulunduran Aslankaya Group’un Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

      İş hayatında kendini kanıtlayıp çevresinin saygısını kazanan ARSLAN, memleketine olan vefa borcunu da hiçbir zaman unutmadı. 10 yılı aşkın süredir Gaziantep’teki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı(MAREV)’nın başkanlık görevini büyük bir özveriyle sürdürerek hem Gaziantep hem de Mardin’deki dostlarının da desteğiyle hemşerilerine maddi  ve manevi anlamda destek olmakta ve bu çalışmalarının da devam edeceğini söylemektedir.

Aslankaya Group firmamız, ilk olarak 1990 yılında Aslankaya İnşaat adıyla sektördeki başarılı ticaret hayatına ilk adımı atmıştır. Atılan bu ilk adımın ardından ilerleyen yıllarda farklı birçok faaliyet alanında etkinlik gösteren Aslankaya Group, bugüne kadarki faaliyetleriyle Türkiye’nin ilk 1000 ihracat firmasının arasına adını yazdırmayı başarmıştır.

DEVAMI
SOSYAL MEDYA

Sabun ve Kimya dünyasındaki fuarlar, etkinlikler, gelişmeler ya da diğer konular ile ilgili videolarımız, Youtube Kanalımızda!

Tüm hakları saklıdır. Copyright © 2021 | Aslankaya Kimya ve Sağlık Ürünleri San. A.Ş.